Sport

  • 2013-02-11

Stypendia i nagrody dla najlepszych sportowców

   8 lutego w sali wystaw Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań i listów gratulacyjnych zawodnikom i trenerom, którzy otrzymali stypendia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe w roku 2012.
    Burmistrz po zasięgnięciu opinii Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Rady Miejskiej oraz opinii Rady Sportu Miasta i Gminy Nowa Dęba przyznał stypendia sportowe następującym zawodnikom:

Mateusz Czachor – zawodnik sekcji badmintona MKS STAL Nowa Dęba; otrzymał stypendium za zajęcie 9 miejsca na Mistrzostwach Polski Seniorów
w Białymstoku.

Kamil Gurdak – zawodnik sekcji lekkoatletyki MKS STAL Nowa Dęba; otrzymał stypendium sportowe za zdobycie wicemistrzostwa Polski w biegu na 800 metrów w Halowych Mistrzostwa Polski Seniorów w Spale, a także za zdobycie miejsc medalowych: III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Radomiu oraz I miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. Kamil jest również członkiem kadry wojewódzkiej POZLA oraz posiada I klasę sportową.

Kamil Piórek – zawodnik sekcji lekkoatletyki MKS STAL Nowa Dęba; nagrodzony stypendium za zdobycie III miejsca na Uniwersyteckich Mistrzostwach Polski w Gdańsku w chodzie sportowym oraz powołanie do kadry Polski PZLA. Kamil posiada Mistrzowską Klasę Sportową.

Izabela Tomczyk – zawodniczka sekcji badmintona MKS STAL Nowa Dęba; stypendium za zajęcie 5 miejsca w grze podwójnej kobiet i 5 miejsca w grze mieszanej na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Głubczycach.

Katarzyna Wojciechowska – zawodniczka sekcji lekkoatletyki MKS STAL Nowa Dęba, otrzymała stypendium za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w Biegach Górskich w Międzygórzu na dystansie 4000 m oraz zdobycie pierwszej klasy sportowej i zakwalifikowanie się do kadry wojewódzkiej POZLA w Rzeszowie.

Nagrodami zostali wyróżnieni:
Stypendysta Kamil Gurdak – zawodnik lekkoatletyki, wicemistrz Polski seniorów w biegu na 800 m
oraz trenerzy:

Adam Bunio
– trener badmintona MKS STAL Nowa Dęba, od 36 lat zawodnik i trener. Jego podopieczni na imprezach rangi Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych wywalczyli ok. 100 medali oraz wiele czołowych miejsc na turniejach krajowych i międzynarodowych. Obecnie 7 zawodników to członkowie kadry młodzików, 2 to członkowie kadry wojewódzkiej juniorów. Wychowawca wielu pokoleń zawodników, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Weteranów. Trener jedynego na Podkarpaciu I- ligowego zespołu badmintona.

Julian Zięba - trener lekkoatletyki MKS STAL Nowa Dęba, trener II klasy.
Do osiągnięć w 2012 r. należą m.in. sukcesy wychowanka Kamila Gurdaka. Ponadto medale na szczeblu wojewódzkim w różnych kategoriach zdobywali zawodnicy: Aleksandra Gul, Arkadiusz Urbaniak, Bartłomiej Rębisz, Dagmara Gładysz oraz Marek Manganione.

Bogdan Karkut
– trener lekkoatletyki MKS STAL Nowa Dęba, kierownik sekcji lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba, a także trener Katarzyny Wojciechowskiej i medalistów - wśród młodzików szczebla wojewódzkiego: Marceliny Serafin i Szymona Zięby.

   Specjalne wyróżnienie i nagrodę rzeczową otrzymała Marcelina Serafin, zawodniczka lekkiej atletyki MKS STAL za osiągnięcia sportowe w biegach w 2012 roku – zdobycie wicemistrzostwa makroregionu w biegach przełajowych oraz uzyskanie III klasy sportowej. Komisja miała również na uwadze niesprawiedliwe potraktowanie zawodniczki przez organizatorów w plebiscycie „Echa Dnia” na najpopularniejszych sportowców powiatu tarnobrzeskiego. Nasza zawodniczka po podliczeniu głosów znalazła się na podium konkursu, jednak na drugi dzień po wręczeniu nagród okazało się, że niestety ktoś był lepszy.

   Podziękowania dla trenerów oraz listy gratulacyjne dla zawodników wręczali: Wiesław Ordon – Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Maria Mroczek Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Nowej Dębie oraz Stanisław Skimina Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury Zdrowia i Sportu Rady Miejskiej.

  Stypendia oraz nagrody były rozpatrywane na podstawie wniosków złożonych przez Zarząd klubu MKS STAL Nowa Dęba. Na uroczystości wręczenia nagród i stypendiów klub reprezentowany był przez wiceprezesa Wojciecha Śmiecha. Podziękowania w imieniu wyróżnionych władzom samorządowym złożył trener Adam Bunio.

    Kwota stypendium w roku 2013 wynosi po 250 zł/miesięcznie. Stypendia zostały przyznane do końca bieżącego roku. Nagrody przyznano jednorazowo w kwocie po 500 zł. Wszyscy wyróżnieni otrzymali również nagrody książkowe i karnety na krytą pływalnię ufundowane przez Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji.

   W kameralnej i sympatycznej atmosferze uczestnicy spotkania dyskutowali o przyszłości sportu na szczeblu gminy, a także na temat proponowanych przez Ministerstwo Sportu zmian finansowania dyscyplin sportowych.

   Wyrażamy przekonanie, że nagrody i stypendia sportowe - doceniające w sposób symboliczny pracę zawodników i trenerów - staną się bodźcem do podejmowania wyzwań, które przyniosą kolejne sukcesy na arenach sportowych Polski, Europy i Świata.
    Życzymy wszystkim dalszych sukcesów zarówno w sporcie, jak i życiu osobistym.
Adam Szurgociński, Dyrektor SOSiR
RL/MS

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS