Sport

• 2013-01-21

Krajowy Turniej Młodzików Młodszych w badmintonie w Łodzi

Trwa doskonała passa młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba. Tym razem znakomicie spisali się oni na Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych w badmintonie, który rozegrany został w Łodzi. Trzy razy stanęli oni na najwyższym stopniu podium dla zwycięzców. Najlepszą zawodniczką łódzkich zmagań została utalentowana Natalia Róg, która najpierw wspólnie z Idą Wiśniewską (Żyrardów) wygrały grę podwójną dziewcząt, pokonując w finale parę numer jeden w Polsce w tej kategorii wiekowej Agnieszkę Forytę / Hannę Szymańską (STB Energia Lubliniec) 2:1 (21:16;19:21;21:18), a następnie w doskonałym stylu wygrała grę pojedynczą dziewcząt, pokonując w finale zawodniczkę rozstawioną w tych zawodach z numerem jeden Hannę Szymańską (STB Energia Lubliniec) 2:0 (21:16;22:20). W grze mieszanej trimufował mixt Stali Nowa Dęba Rafał Lejko / Beata Mycek. W singlu chłopców Rafał Lejko uplasował się na miejscu siódmym. W chwili obecnej cała trójka nowodębskich młodych badmintonistów, to ścisła krajowa czołówka w tej kategorii wiekowej w Polsce.