Sport

Mistrzostwa Podkarpacia Dzieci w badmintonie
  • 2012-06-11
      W Rzeszowie z udziałem ponad 70 zawodniczek i zawodników z dziesięciu klubów całego Podkarpacia, rozegrane zostały Mistrzostwa Podkarpacia Dzieci w badmintonie we wszystkich grach. Rewelacyjnie spisali się w nich najmłodsi adepci badmintona ze Stali Nowa Dęba, którzy łącznie wywalczyli cztery medale: 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy. W singlu dziewcząt bezdyskusyjnie zwyciężyła Beata Mycek, która swoje rywalki wręcz zdeklasowała, pokonując w finale Klaudię Świątek (UKS Orbitek Straszęcin) 2:0 (21:5;21:4), zdobywając zloty medal i tytuł mistrzowski. trzecie miejsce i medal brązowy wywalczyła Aleksandra Michalczuk. W deblu dziewcząt złoty medal i tytuł mistrzowski wywalczyła para Beata Mycek / Dominika Luboch, pokonując w finale parę: Amelia Bukowińska / Izabela Dudziak (UMKS Dubiecko) 2:0 (21:11;21:12). I wreszcie w grze mieszanej drugie miejsce srebrny medal i tytuł wicemistrzowski wywalczył mixt Jakub Suszyński / Aleksandra Michalczuk, ulegając w finale parze Ptryk Michałek / klaudia Świątek (UKS Orbitek Straszęcin) 0: 21 (2:21;11:21). Wyniki uzyskane przez najmłodszych badmintonistów Stali Nowa Dęba napawają dużym optymizmem na przyszłość oraz świadczą o bardzo dobrej pracy szkoleniowej prowadzonej wśród najmłodszych. Beata Mycek (Stal) została uznana najlepszą zawodniczką mistrzostw i całego sezonu 2011/2012, otrzymując specjalny puchar oraz nagrodę rzeczową (termobag) ufundowane przez Podkarpacki Związek Badmintona!.