Sport

• 2009-05-27

KINDER+Sport Finał Wojewódzki Pucharu Polski w Mini Siatkówce

Od stycznia w całym województwie podkarpackim rozgrywane były turnieje mini siatkówki chłopców i dziewcząt będące eliminacją do finału wojewódzkiego ogólnopolskiej imprezy Kinder+ Sport Puchar Polski w Mini Siatkówce. W ubiegłą sobotę (23 maja) gospodarzem finału wojewódzkiego w kategorii dziewcząt była Nowa Dęba oraz Klub Piłki Siatkowej.

Mecze odbywały się w trzech kategoriach wiekowych:
„Dwójki” – klasa 4. – dwie zawodniczki plus rezerwowa
„Trójki” – klasa 5. – trzy zawodniczki plus rezerwowa
„Czwórki” – klasa 6. – cztery zawodniczki plus dwie rezerwowe.
   W każdej kategorii wystartowało 10 zespołów. W sumie gościliśmy 130 zawodniczek wraz z ich trenerami z: Rzeszowa, Łańcuta, Dębicy, Strzyżowa, Krosna, Leżajska, Żołynii, Przemyśla i Dębowca. W nowodębskim turnieju mieliśmy zatem przegląd najlepszych zawodniczek i zespołów w województwie podkarpackim. Wśród tych zespołów były reprezentantki Nowej Dęby z Klubu Piłki Siatkowej. W najmłodszej kategorii reprezentowały nas 2 zespoły, w kategorii klas 5. jeden zespół natomiast w kategorii klas 6. dwa. Z każdej kategorii wiekowej mistrz województwa - zwycięzca turnieju w Nowej Dębie awansował do Finału Pucharu Polski w Mini Siatkówce. Zespoły, które zajęły drugie miejsca otrzymają dodatkową szanse awansu do finału ogólnopolskiego grając w tzw. barażach makroregionalnych ( 4 województwa - podkarpackie, świętokrzyskie, łódzkie, małopolskie), które odbędą się na początku czerwca.

Bardzo dobrze spisały się najmłodsze nowodębskie adeptki piłki siatkowej trenowane pod okiem trenera Adama Szpunara. Pierwszy zespół grający w składzie: Pamela Gul i Aleksandra Wilk zajął 2 miejsce natomiast drugi zespół, który tworzyły Justyna Rzeszut oraz Eliza Bogucka zajął miejsce 3. Dwa te zespoły uzyskały awans do turnieju barażowego. Oprócz awansu dziewczęta wywalczyły dla klubu nagrody o wartości ponad 1 tys. zł. w postaci siatki do siatkówki, worka na piłki oraz 2 zestawów po 5 piłek firmy MIKASA. Nagrody te ufundowała firma KINDER POLSKA będąca głównym sponsorem turnieju. Zestawy nagród w postaci wyżej wymienionej otrzymało w naszym turnieju 9 zespołów które zajęły miejsca 1-3.
   Turniej był współfinansowany ze środków finansowych z budżetu Miasta i Gminy Nowa Dęba, przeznaczonych na promocję miasta i gminy.