Sport

• 2009-04-07

10 medali i puchar

W dniach 27 - 28 marca odbyły się w stolicy V Mistrzostwa Warszawy Wushu. Z działającej w naszym regionie Szkoły Chińskich Sztuk Walki „Nan Bei – Śnieżna Pantera” wzięło w nich udział pięciu zawodników. Byli to nowodębianie - Łukasz Klejnberg i jego studenci: Elżbieta Małecka, Bogusława Bytom, Piotr Gimbut oraz tarnobrzeżanin - Wojciech Wesoliński.

Zawodnicy zdobyli łącznie aż dziesięć medali – dziewięć złotych i jeden brązowy, zaś Elżbieta Małecka otrzymała dodatkowo prestiżowe wyróżnienie, jakim był puchar dla najlepszej zawodniczki. W kategorii wiekowej do 33 lat, Łukasz Klejnberg zwyciężył we wszystkich konkurencjach, w których startował, a były to: tai chi tradycyjne, broń tai chi, tai chi sportowe, miecz tai chi oraz miecz shaolin. W kategorii wiekowej powyżej 33 lat, w konkurencjach tai chi tradycyjne i broń tai chi, po dwa złote medale zdobyli: Elżbieta Małecka i Wojciech Wesoliński, a brązowy medal w konkurencji tai chi tradycyjne wywalczyła Bogusława Bytom. Piąty z naszych zawodników,Piotr Gimbut, w konkurencji tai chi tradycyjne i broń tai chi zajął odpowiednio piąte i czwarte miejsce..

To były bardzo udane zawody. Cieszą też osiągnięte wyniki, bowiem dla zawodników „Śnieżnej Pantery” Mistrzostwa Warszawy były ważnym sprawdzianem formy przed kolejnymi zawodami. Mistrzostwa Warszawy odbyły się na hali OSiR „KOŁO”, a ich organizatorem był Polski Związek Wushu. Do konkurencji, w jakich startowali nasi zawodnicy, zgłoszonych było 270 zawodniczek i zawodników.

Roman Dąbrowski

Rzecznik prasowy „Nan Bei – Śnieżna Pantera”

Na załączonym zdjęciu wszyscy zawodnicy „Śnieżnej Pantery” od lewej: Łukasz Klejnberg, Bogusława Bytom, Piotr Gimbut, Elżbieta Małecka i Wojciech Wesoliński