Organizacje pozarządowe

OSP NOWA DĘBA TRZECIA W POWIECIE

• 2009-08-30
W dniu dzisiejszym (30 sierpnia) w Woli Baranowskiej (gmina Baranów Sand.) odbyły się VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.
Na tych zawodach naszą gminę reprezentowała jednostka OSP Nowa Dęba (os. Dęba), która niespełna miesiąc temu wygrała zawody gminne w Jadachach.
Zawody w Woli Baranowskiej stały na bardzo wysokim poziomie. Po pierwszej konkurencji – sztafecie, cztery jednostki osiągnęły wyniki różniące się od siebie zaledwie o kilka dziesiątych sekundy. Nasza jednostka osiągnęła trzeci wynik: 60,6 s.
W ćwiczeniu bojowym jednostka z Nowej Dęby, startująca z pierwszym numerem, osiągnęła bardzo dobry wynik, schodząc poniżej 40 s.: 39,5 s. Jednak ten bardzo dobry czas został za chwilę pobity przez dwie drużyny i ostatecznie druhowie z Dęby zajęli trzecie miejsce. Czego im serdecznie gratulujemy.
Dodać należy, że mistrzem powiatu została jednostka OSP ze Skopania, w wicemistrzem jednostka z Woli Baranowskiej (obie jednostki z gm. Baranów Sand.).