Organizacje pozarządowe

Konkurs na zadania publiczne Powiatu Tarnobrzeskiego

  • 2009-03-11

Został już tylko jeden termin składania wniosków w otwartym konkursie ofert na zadania publiczne Powiatu Tarnobrzeskiego. Pełne informacje o konkursie na stronie: http://www.wrota.podkarpackie.pl/pl/bip/powiat/tarnobrzeski/starostwo/pozarzadowe


Otwarty konkurs ofert
na zadania publiczne Powiatu Tarnobrzeskiego
w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, kultury fizycznej i sportu, ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa publicznego w 2009 r.


Na podstawie zapisów § 6 uchwały Nr X1X/111/2008 z dnia 30 października 2008r. Rady Powiatu Tarnobrzeskiego w sprawie programu współpracy Powiatu Tarnobrzeskiego w roku 2009 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.


§1


Podmiotami uprawnionymi do złożenia oferty są statutowo działające odpowiednio w obszarach kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, kultury fizycznej i sportu, ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa publicznego :
1. Organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. nr 96 z 2003 r. póz. 873 z późniejszymi zmianami).
2. Osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego.
3. Stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego.
4. Jednostki organizacyjne podległe organom administracji publicznej lub przez nie nadzorowane.


§2


1.Celem konkursu ofert jest wyłonienie i dofinansowanie projektów na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnobrzeskiego w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, kultury fizycznej i sportu, ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa publicznego, określonych w „Programie współpracy Powiatu Tarnobrzeskiego z organizacjami pozarządowymi na rok 2009". tj:
1.1. Upowszechniania i ochrony kultury i tradycji lasowiackich, obchodów rocznic związanych z upamiętnieniem osób, miejsc i wydarzeń historycznych, związanych z tradycjami walk o niepodległość i suwerenność .
l .2. Wspieranie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, zwłaszcza w środowisku wiejskim, w wymiarze amatorskim .
l .3 Wspieranie działań na rzecz ochrony zdrowia poprzez organizację imprez i działań na rzecz promocji zdrowia, honorowego krwiodawstwa oraz udzielania pierwszej pomocy (ratownictwa medycznego ).
1.4. Wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego, poprzez organizację współzawodnictwa dzieci i młodzieży w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
2. Konkurs obejmuje przedsięwzięcia o zasięgu lub znaczeniu ponadgminnym, których realizacja rozpocznie się po zawarciu umowy, a zakończy najpóźniej 15 grudnia 2009r.

§3


ł. Zadania określone w § 2, mogą być realizowane w szczególności poprzez:
1.1. Upowszechnianie i ochronę kultury i tradycji lasowiackich, obchody rocznic
związanych z upamiętnieniem osób, miejsc i wydarzeń historycznych, związanych z tradycjami walk o niepodległość i suwerenność (w tym organizacja imprez i przedsięwzięć o charakterze ponadpowiatowym, pn.: Ogólnopolski Festiwal Folklorystycznej Twórczości Dziecięcej — Dziecko w Folklorze; organizacja imprez o charakterze powiatowym pn. Impreza Plenerowa „ W Widłach Wisły i Sanu", Prezentacje Zespołów Folklorystycznych „Mieć jak rzeka swoje źródło". Powiatowy Konkurs Wieńca Dożynkowego, Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych. Powiatowy Piknik Zespołów Folklorystycznych, Powiatowy „ Jarmark ludzi z pasją", obchody w Powiecie: 200 rocznicy Bitwy Wrzawskiej, 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej).
l .2. Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu (zwłaszcza w środowisku wiejskim) w wymiarze amatorskim poprzez :
a) organizację współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży szkolnej Powiatu tarnobrzeskiego pn. Powiatowa Licealiada,
b) organizację imprez sportowych o charakterze powiatowym (pn. „Sportowa zima w Powiecie", „ Sportowa majówka w Powiecie", „Sport bez barier" ).
l .3. Organizację imprez na rzecz promocji zdrowia - pn.: Światowy Dzień bez Tytoniu w Powiecie, Światowy Dzień Zapobiegania Narkomanii w Powiecie, Powiatowe Dni Honorowego Krwiodawstwa, Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Szkolnych Drużyn Ratownictwa Medycznego.
1.4. Działania na rzecz bezpieczeństwa publicznego, tj. organizację współzawodnictwa pn. Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom".

2. Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadań:
1. Na realizację zadań wyłonionych w konkursie przeznacza się na 2009 rok kwotę 60.400,00 PLN, w tym:
a) na zadania wymienione w§ 3 ust. l, pkt. 1.1 - 36.000,00 PLN,
b) na zadania wymienione w § 3 ust. l, pkt. 1 .2 - 16.000,00 PLN,
c) na zadania wymienione w § 3 ust. l, pkt. l .3 - 5.400,00 .PLN,
d) na zadania wymienione w§ 3 ust.l, pkt. 1.4 - 3.000,00 PLN,


Zasady przyznawania dotacji:
1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie ( w sekretariacie ), bądź przestanie do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, na adres: 39-400 Tarnobrzeg, ul. l Maja 4, oferty zgodnej ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27grudnia 2005r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. nr 264 póz. 2207) w przypadku nadesłania oferty pocztą, liczy się data stempla pocztowego.
2. Na kopercie winna być informacja jakiego przedsięwzięcia z zakresu: kultur}', kultury fizycznej i sportu, ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa publicznego (zadania określone w § 3 ogłoszenia), oferta dotyczy.
3. Oferta winna zawierać w szczególności:
1) szczegółowy zakres rzeczowy zadania publicznego proponowanego do realizacji,
2) termin i miejsce realizacji zadania publicznego,
3) kalkulacje przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego,
4) informację o wcześniejszej działalności podmiotu składającego ofertę w zakresie którego dotyczy zadanie,
5) informacje o posiadanych zasobach rzeczowych i kadrowych zapewniających wykonanie zadania, w tym o wysokości środków finansowych uzyskanych na realizację danego zadania z innych źródeł.
6) deklarację o zamiarze odpłatnego lub nieodpłatnego wykonania zadania.
4. Do oferty należy dołączyć:
1) aktualny odpis z rejestru , lub odpowiednio wyciąg z ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących,
2) sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2008.
2. Oferty należy składać przed rozpoczęciem realizacji zadania w następujących
1) do 24 lutego 2009r.
2) do 13marca2009r.
3) do 15maja 2009r.
3. Nie przewiduje się możliwości uzupełniania oferty, która została złożona w stanie niekompletnym.
4. Oferty podmiotów, które nierzetelnie, nieterminowo bądź też niewłaściwie rozliczyły otrzymaną w poprzednich konkursach dotacje, nie będą rozpatrywane.
5. Dotowane z budżetu samorządu powiatowego mogą być tylko zadania realizowane na terenie Powiatu Tarnobrzeskiego.
6. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.
7. Przy rozpatrywaniu ofert brane będą pod uwagę następujące kryteria:
1) merytoryczne (nowatorstwo projektu, walor artystyczny, społeczne uzasadnienie, zasięg działania, mierzalny cel działania, miejsce wykonania zadania, cykliczność proponowanego projektu): 0-10 pkt,
2) finansowe (koszty realizacji planowanego zadania, ocena kosztów kalkulacji zadania pod kątem ich celowości, oszczędności i efektywności wykonania . udział środków własnych oraz z innych źródeł finansowania, partnerzy): 0-10 pkt.,
3) organizacyjne (posiadane zasoby kadrowe, rzeczowe, doświadczenie): 0-10 pkt..
4) społeczne (beneficjanci) - dostępność realizowanego przedsięwzięcia dla mieszkańców, przewidywana liczba odbiorców, zapotrzebowanie społeczne na usługi świadczone w ramach projektu: 0-10 pkt.,
Średnia arytmetyczna punktów przyznanych ofercie przez wszystkich członków Komisji Konkursowej stanowi „ocenę oferty". Oferty, które otrzymały ocenę poniżej 30 pkt. nie podlegają dofinansowaniu.
8. Uzyskana przez organizacje dotacja nie może być wykorzystywana na:
1) koszty stałe podmiotów, w tym wynagrodzenia osobowe (np. obsługa księgowa, informatyk, obsługa biurowa itp.) i utrzymanie biura ( np. opłaty czynszowe, abonamentowe, rachunki telefoniczne, koszty przejazdów, materiały biurowe, opłaty pocztowe itp.)
2) koszty osobowe etatowych pracowników składającego ofertę, ponoszonych przy realizacji zadania
3) podatki cła i opłaty skarbowe,
4) opłaty leasingowe oraz zobowiązania z tytułu otrzymanych kredytów.
5) nabycie lub dzierżawę gruntów
6) prace remontowe i budowlane,
7) zadania inwestycyjne.
8) zakup elementów wyposażenia, które mogą być przez składającego ofertę wielokrotnie wykorzystywane,
9) zobowiązania powstałe przed datą zawarcia umowy.
9. Do kosztów kwalifikowanych (bezpośrednio związanych z realizowanym zadaniem ) zalicza się :
1) nagrody — pieniężne (indywidualne) i rzeczowe z załączeniem listy kwitującej odbiór nagród lub protokołu komisji,
2) usługi poligraficzne,
3) honoraria i wynagrodzenia dla osób bezpośrednio zatrudnionych przy realizacji zadania na podstawie umowy o dzieło/zlecenia,
4) zakup materiałów niezbędnych dla wykonania zadania,
5) wynajem elementów technicznych niezbędnych dla wykonania zadania (np. nagłośnienie, oświetlenie, scena itd.)
6) usługi transportowe,
7) koszty promocji przedsięwzięcia,
8) poczęstunek dla uczestników nie pobierających wynagrodzenia,
9) zakwaterowanie dla uczestników nie pobierających wynagrodzenia
10) wynajem obiektów i sprzętu ( z wyjątkiem kosztów wynajmu własnych lub dzierżawionych), l \) obsługa sędziowska, medyczna . techniczna,
10. Rozpatrzenie ofert nastąpi w terminie nie przekraczającym 2 tygodni od upływu terminu ich składania.
11. Decyzję o udzieleniu dotacji podejmuje Zarząd Powiatu, po zapoznaniu się z opinią Komisji Konkursowej.
12. Skład Komisji oraz regulamin jej pracy ustala Zarząd Powiatu.
13. Decyzja Zarządu Powiatu jest ostateczna.
14. Zarząd Powiatu zastrzega sobie możliwość nie rozstrzygnięcia konkursu, odwołania konkursu bez podania przyczyn, przesunięcia terminu składania ofert, zmiany terminu rozpoczęcia i zakończenia postępowania konkursowego.
15. Warunkiem zawarcia umowy jest:
• posiadanie rachunku bankowego dla przyjęcia dotacji,
• w przypadku przyznania dotacji w wysokości innej niż wnioskowana - korekta kosztorysu projektu.
18. Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy z zachowaniem formy pisemnej według wzoru określonego w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005 r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. nr 264 póz. 2207)
19. Podmiot dotowany po zakończeniu realizacji zadania zobowiązany jest do przedstawienia szczegółowego sprawozdania merytorycznego i finansowego z wykonanego zadania zgodnego ze wzorem określonym w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 grudnia 2005r. w sprawie wzoru oferty realizacji zadania publicznego, ramowego wzoru umowy o wykonanie zadania publicznego i wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. nr 264 póz.2207).
20. Wzór oferty, umowy oraz sprawozdania dostępy jest na stronie internetowej (www.tarnobrzeski.pl) , zakładka : Organizacje pozarządowe- Ogłoszenia) oraz w Referacie Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych.
21. Dodatkowych informacji na temat warunków i możliwości uzyskania dotacji udziela Referat Oświaty, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu, ul. l Maja 4, tel. 015/822-15-95 wew. 224.


Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS