Kultura

To moje miasto

  • 2011-12-28

To był niesamowity wieczór muzyczno-sentymentalny. 27 grudnia w Samorządowym Ośrodku Kultury dwukrotnie mogliśmy usłyszeć dźwięki utworów Sagittariusa, The End i Nie-bo.

Utwory znanych kapel z nowodębskimi korzeniami wykonali znakomici muzycy: Robert Lubera, Mariusz Moskalewicz, Andrzej Paprot, Andrzej Kosiorowski, Jean Lubera, Piotr „Quentin” Wojtanowski i Krzysztof „Flipper” Krupa oraz gościnnie na harmonijkach ustnych Marcin Dyjak i Mirek Dyjak. Pomysł na to świetne wydarzenie kiełkował w umyśle Roberta Lubery i władz miasta od ponad roku. Został on zrealizowany z bardzo dużym powodzeniem, o czym świadczy pełna sala na obydwu koncertach oraz reakcje rozentuzjazmowanej publiczności. Oklaskom nie było końca, zwłaszcza po wykonaniu piosenki „To moje miasto” – utworu skomponowanego przed laty przez Mariusza Moskalewicza. Owacyjnie przyjęto także utwór, który Sagittarius wykonał na festiwalu w Opolu w r. 1985 – Robert Lubera zadedykował go swojej mamie, która 20 grudnia skończyła 80 lat. Atmosfera na koncertach była tak rewelacyjna, że z zaplanowanego 1,5-godzinnego grania zrobił się koncert na grubo ponad dwie godziny. Godzina rozpoczęcia drugiego, dodatkowego  przesunęła się, ale rekompensatą za wydłużone czekanie były wspaniałe dźwięki i równie długi występ muzyków „nie do zdarcia”. Sentymentalną podróż w muzycznym czasie zakończyły podziękowania i pamiątkowe prezenty, jakie muzykom wręczyli: burmistrz Wiesław Ordon i dyrektor SOK Krystian Rzemień.

Te koncerty, to jeden z elementów wspominkowych atrakcji, związanych z 50-leciem nadania praw miejskich Nowej Dębie. Towarzyszyła im multimedialna wystawa archiwalnych zdjęć zespołu. Jako organizatorzy koncertu zapewniamy, że w przyszłości powstanie wydawnictwo płytowe, zawierające archiwalne nagrania tych nowodębskich grup.

 SOK

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS