Informator

110-lecie działalności i nadanie sztandaru OSP Cygany

  • 2008-09-05

   W minioną niedzielę 7 września (niedziela) uroczyście poświęcono i wręczono sztandar z okazji jubileuszu 110-lecia działalności OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W CYGANACH.

 

  Po uroczystej Mszy św. w kościele pw. Jadwigi Królowej, oficjalne uroczystości przeniosły się na plac przy strażnicy OSP. Tu miała miejsce ceremonia wręczenia i odznaczenia sztandaru, wręczenie odznaczeń i wyróżnień, wystąpienia okolicznościowe i występy artystyczne zespołów z Samorządowego Ośrodka Kultury.

  Świetnie zorganizowana uroczystość zgromadziła tłumy mieszkańców, dziesiątki jednostek pożarowych z regionu oraz samorządowców i polityków.

 

- Szanowni druhowie! - tymi słowy zwrócił się do Szanownych Jubilatów burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba, Wiesław Ordon. - Już od 110 lat chronicie ludność przed pożarami, klęskami żywiołowymi i zagrożeniami miejscowymi. Jesteście ostoją bezpieczeństwa. Dzięki Waszej pracy matki nie boją się o swoje dzieci, a dziadkowie o wnuki. Służycie sobą. Swoim czasem, swoim zdrowiem, swoim życiem. Jesteśmy pełni uznania dla Waszej społecznej, ofiarnej służby wymagającej odwagi, poświęcenia i ogromnej odpowiedzialności.
Otrzymujecie dziś poświęcony sztandar. Sztandar to dla każdego strażaka duma. To wyzwanie. Obowiązek. I zachęta do pracy. W imieniu nowodębskiego samorządu gratuluję dotychczasowej wytrwałości i życzę wszelkiej pomyślności. Niech opieka Opatrzności Bożej za wstawiennictwem św. Floriana wspiera Was w każdym dniu służby oraz w życiu rodzinnym. Przynajmniej przez kolejne 110 lat.

 

 W galerii - relacja zdjęciowa z imprezy.

                              JL

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS