Informator

Wzorowe działki roku

  • 2008-08-30
    29 sierpnia w Samorządowym Ośrodku Kultury podsumowano konkurs "Wzorowa działka roku 2008".

    Organizatorem pierwszego w historii gminy konkursu na "Wzorową działkę" był Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba. – Chcemy wydobywać piękno zieleni i chwalić się przed innymi naszymi najpiękniejszymi działkami. Chcemy też zachęcić działkowców do dalszej pracy – tak określił cel konkursu W. Ordon.

    Zgłoszone do konkursu działki z czterech Rodzinnych Ogrodów Działkowych w gminie Nowa Dęba, w dniach 28-29 lipca zostały poddane ocenie trzyosobowej komisji w składzie: Krystyna Żybort (Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba), Maria Drzazga (Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale) i Kazimierz Skimina (radny Rady Miejskiej w Nowej Dębie). – Praca komisji była bardzo trudna, bo jak wybrać najpiękniejsze działki, skoro niemal wszystkie były przepiękne? Byłem zaskoczony, bo okazało się, że niektóre działki to po prostu bajki! – mówił podsumowując konkurs radny K. Skimina.

    Na terenie ROD "Relaks" za najpiękniejszą działkę uznano własność Krystyny Pasieki, II miejsce zajął Ryszard Kopeć, III - Ryszard Szczepaniak.
    W ROD "Nad Bystrzykiem" wygrała Hanna Kosior, pokonując Marię Królikowską i Alicję Kopeć.
    Agnieszka Pawełczak została laureatką konkursu w ROD "Rekreacja". Kolejne miejsca zajęli: Stanisława Szczepan i Stanisław Wojkowski.
    W ROD "Metalowiec" komisję najbardziej zachwyciła działka Kazimierza Niemca. Na kolejnych lokatach uplasowali się: Franciszek Rębisz i Tadeusz Marek.

    Wszyscy działkowcy, biorący udział w konkursie otrzymali nagrody. Jak zapewnił burmistrz W. Ordon, wręczający nagrody razem z członkami komisji konkursowej, nowodębski samorząd razem z radnymi Rady Miejskiej dostrzegają potrzeby finansowe działkowców. Prezesi ROD w Nowej Dębie mogą już korzystać z podjętej na sesji RM uchwały o dotacjach dla ogrodów działkowychi podzielić się pieniędzmi, które mogą być wykorzystane do końca br.
JL

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS