Informator

  • 2012-12-07

Recital Jarosława Wajka

     W dniu 7 grudnia 2012 r. na hali sportowej Zespołu Szkól Nr 2 w Nowej Dębie w ramach realizacji zadań z zakresu profilaktyki uzależnień, odbył się program profilaktyczny, skierowany do młodzieży szkół średnich w wykonaniu Jarosława Wajka, byłego wokalisty, autora tekstów i kompozytora kultowego zespołu rockowego lat 80-tych i 90-tych „Oddział Zamknięty”. Jarek Wajk jest instruktorem terapii uzależnień. Przedstawił młodzieży swój autorski program zatytułowany „JUTRO JEST… wtedy pochylisz się nad sobą”. 
     Po wielu latach estradowych sukcesów, życia w popularności i sławie, obfitującego w mocno zakrapiane alkoholem imprezy, narkotyki i inne środki psychoaktywne, Jarek postanowił zacząć żyć inaczej. U szczytu sławy zdecydował zmienić swoje życie, i rozstał się z zespołem.
Mówił nie tylko o alkoholu i narkotykach, ale także o zwątpieniu, samotności, zachwianych relacjach z innymi ludźmi, poszukiwaniu spełnienia, braku miłości. Mówił, że showbiznes to nie tylko pieniądze i uwielbienie, to również zepsucie i zawiść. Podczas spotkania z młodzieżą poruszał tematy, o których nie jakby mogło się wydawać niemodne dziś. Mówi m.in.: największym problemem nas wszystkich, także młodych ludzi do których śpiewam, i którym opowiadam historie, to jest to, że nie potrafimy kochać. Nie nauczeni w ogóle tego co to znaczy kochać. 
     Artysta mówił i śpiewał nie tylko o tym czym jest nałóg i jaka jest cena wejścia w „piekło” nałogu lecz wskazywał również, gdzie należy szukać przyczyn ucieczki w tzw. „sztuczne raje”. W swoim recitalu proponował także ewentualną drogę wyjścia z problemu, na którą jego zdaniem składają się trzy niezbędne wręcz czynniki, mianowicie: osobista chęć zmiany... miłość i wybaczenie, samemu sobie, a także ze strony bliskich oraz wiara i kontakt z Bogiem.
To jest walka o to, żeby powiedzieć sobie samemu i innym ludziom, że są sprawy święte na ziemi, jest miłość.
Podczas dwugodzinnego recitalu na sali panowała cisza. Ponad 200 młodych ludzi z Zespołu Szkół Nr 1 i Zespołu Szkół Nr 2, usłyszało historię, która wydarzyła się naprawdę. 
     Organizatorzy wydarzenia mają nadzieję, że przesłanie płynące z tej lekcji życia na długo pozostanie w pamięci biorącej w niej udział młodzieży, i zanim sięgną po różnego rodzaju używki, przypomną ją sobie i mocno zastanowią się zanim po nie sięgną. 
     Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie za pomoc w zorganizowaniu recitalu.
 

SM/MN

 

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS