Informator

29 WRZESIEŃ - ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

  • 2012-09-26

29 WRZESIEŃ - ŚWIATOWY DZIEŃ SERCA

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie od wielu lat prowadzi różnorodne działania prozdrowotne dla społeczeństwa lokalnego i powiatu tarnobrzeskiego.
Światowy Dzień Serca, obchodzony po raz 13 - ty w ponad 120 krajach ma na celu szerokie upowszechnienie podstawowej wiedzy o schorzeniach serca i naczyń oraz możliwościach leczenia i profilaktyki.

Program tegorocznego Dnia obejmuje, jak co roku promocję aktywnej profilaktyki fizycznej oraz wskazuje na najważniejsze zagrożenia zdrowia na progu XXI wieku: miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, nadwagę i otyłość, cukrzycę, stres i depresję, używki( papierosy, alkohol i narkotyki).

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie zaprasza 29 września br. od godz. 1000– do godz. 1400 do Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie na bezpłatne badania:

- Pomiar ciśnienia we krwi- (Gabinet Pielęgniarek Środowiskowych w Nowej Dębie).

-Poziom cukru, poziom cholesterolu we krwi- Nowodębskie koło Diabetyków

-Poziomu tlenku węgla w płucach-( Koordynator Oświaty Zdrowotnej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu).

-Badanie BMI- czyli wskaźnik masy ciała będzie badać Starszy dietetyk SPZZOZ w Nowej Dębie)

Uwaga!!
Osoby z niedowagą otrzymają bezpłatnie pyszne czekolady sponsorowane przez pracowników SANFARM-u w Nowej Dębie, którzy ponadto zaprezentują leki wspomagające leczenie choroby serca.
Materiały edukacyjne-(ulotki) dotyczące rahabilitaji kardiologicznej udostępniać będą Fizjoterapeuci Działu Rehabilitacji SPZZOZ w Nowej Dębie.

Miody ich właściwości zdrowotne zaprezentuje Koło Pszczelarzy w Nowej Dębie.


Serdecznie zapraszamy

Koordynator ds. promocji zdrowia
SPZZOZ w Nowej DębieUrzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS