Informator

  • 2012-09-15

Historyczne otwarcie fabryki w Chmielowie!

14 września 2012 roku to historyczna data dla Gminy Nowa Dęba. Rok temu, w Chmielowie wmurowany został kamień węgielny pod budowę zakładu Pilkington Automotive Poland. Dzisiaj odbyła się uroczystość jego otwarcia.

Pilkington Automotive Poland to spółka należąca do japońskiego koncernu NSG Group. Z nowo otwartego zakładu, na cały świat będą wypływały szyby samochodowe takich marek jak Fiat, Ford, Volkswagen czy General Motors.

Z tej okazji, burmistrz Wiesław Ordon skierował na ręce Prezesa Zarządu Ryszarda Jani okolicznościowy adres:


Pan Ryszard Jania
Prezes Zarządu
Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.
w Sandomierzu

Dzień dzisiejszy – otwarcie Zakładu Produkcyjnego Szyb Samochodowych Spółki Pilkington w Chmielowie – to kolejne bardzo ważne wydarzenie w historii naszego regionu, które odgrywa istotną rolę w jego gospodarczym rozwoju. Jest to wydarzenie tej rangi, które porównać można z powstaniem w 1939 r. w ramach COP-u Wytwórni Amunicji Nr 3 w Dębie i jej rozwój po wojnie, odkryciem siarki w okolicach Machowa w 1953 r. i powstanie kombinatu siarkowego, czy utworzenie przed 15 laty Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Skala dzisiejszego wydarzenia budzi ogromne wrażenie, ale tak naprawdę jego efekty będziemy mogli oceniać po latach. Mamy przekonanie, że mówimy o znaczących walorach gospodarczych, niosących także pozytywne skutki społeczne. To nowe miejsca pracy, wdrażanie najnowszych technologii i sposobów zarządzania czy wreszcie „cywilizowanie” terenów pogórniczych.
My, nowodębscy samorządowcy, chcemy powitać Spółkę Pilkington na naszym terenie z niekłamaną radością, bo znając wymienione wydarzenia historyczne, mamy świadomość jaką wartość wnosi ten zakład do naszego krwioobiegu gospodarczego. Chmielowska fabryka staje się pod każdym względem największym zakładem pracy w naszej gminie!
Dziś Pilkington Automotive Poland świętuje także 15-lecie działalności w nowej strukturze. Przez ten krótki okres Spółka bardzo mocno wpisała się w pejzaż gospodarczy najpierw województwa tarnobrzeskiego, a później świętokrzyskiego. W ostatnim czasie otworzyła nowy rozdział w historii swojej działalności na terenie województwa podkarpackiego.
Życzymy, aby kolejne Jubileusze były tak udane jak dzisiejszy, a działalność Spółki przynosiła satysfakcję z gospodarczych dokonań nie tylko Właścicielom, ale także Mieszkańcom naszego regionu.

Z wyrazami szacunku

          Wojciech Serafin                                                                                 Wiesław Ordon
Przewodniczący Rady Miejskiej                                                                        Burmistrz
            w Nowej Dębie                                                                                   Miasta i Gminy
                                                                                                                         Nowa Dęba

Chmielów, 14 września 2012 r.

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS