Informator

KOMENDANT POŻEGNAŁ SIĘ Z NOWĄ DĘBĄ

  • 2012-09-04
    31 sierpnia, po 28 latach służby w Wojsku Polskim, na emeryturę przeszedł ppłk Marek Barć, komendant Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych „Dęba”.
    Funkcję komendanta ppłk Barć pełnił w Nowej Dębie zaledwie 18 miesięcy. W tym czasie angażował się do organizacji świąt państwowych, czy Militariady. Był bardzo otwartym na miasto człowiekiem, chętnym do współpracy i włączania się wojska do życia społecznego. Był otwarty na współpracę ze szkołami średnimi: na poligonie swoje zajęcia odbywały klasy mundurowe. Wyrobił sobie w tym krótkim okresie markę wśród kadry Ośrodka i pracowników cywilnych.
    Z dniem 1 września stanowisko komendanta Ośrodka objął ppłk Bogdan Wójcik, który przybył do Nowej Dęby, podobnie jak ppłk Barć, z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.
    W uroczystości przekazania obowiązków komendanta Ośrodka udział wzięli gen. bryg. Grzegorz Duda, zastępca szefa szkolenia Wojsk Lądowych, gen. bryg. Stanisław Olszański, dowódca 21 BSP, przewodniczący senackiej Komisji Obrony Władysław Ortyl, samorządowcy powiatu tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego, osoby współpracujące z Ośrodkiem. Uroczystość poprowadzona została zgodnie z ceremoniałem wojskowym i miała podniosły charakter, m.in. komendanci przekazali sobie sztandar Ośrodka.


RL
zdjęcia OSPWL

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS