Informator

Z NOWEJ DĘBY DO WARSZAWY, GDYNI I BYDGOSZCZY!

  • 2012-08-27

9 grudnia PKP zmieni rozkład jazdy na sezon 2012/2013. Dobra wiadomość dotyczy naszego miasta. Jak już informowałem na łamach mediów, PKP Intercity, mając na uwadze nasze wcześniejsze wystąpienia dotyczące zapotrzebowania społecznego na realizację postojów pociągów w naszym mieście, podjęło decyzje o zatrzymywaniu się w Nowej Dębie wszystkich pociągów międzywojewódzkich.


Tak więc z Nowej Dęby będzie można dojechać do Gdyni, przez Lublin i Warszawę, a także do Bydgoszczy, Zamościa i Zielonej Góry. Pociągi tych relacji zostały oficjalnie potwierdzone przez Annę Lenarczyk, dyrektora Biura Zarządzania Produktami oraz Beatę Czemerajdę z Biura Rzecznika Prasowego PKP Intercity. W mediach pojawiają się już nieoficjalne informacje o godzinach odjazdów, lecz władze PKP Intercity oficjalnie podadzą je do wiadomości w terminie późniejszym.


Należy także dodać, że zmiany czekają nas w najbliższych tygodniach, gdyż modernizowana będzie stacja kolejowa Dęba-Rozalin i prawdopodobnie przez dwa tygodnie będzie funkcjonować komunikacja zastępcza. O szczegółach poinformujemy, kiedy tylko otrzymamy dokładną informację od przewoźników kolejowych.

Wiesław Ordon

Burmistrz

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS