Informator

  • 2012-08-20

V Piknik Rodzinny w Jadachach już za nami

 
   W środę 15 sierpnia w Jadachach odbył się już V Piknik Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy. Tym razem przebiegał pod hasłem „ Na góralską nutę”. Jak z nazwy wynika dominowała muzyka i kuchnia góralska.
 
   Piknik otworzyła Prezes Stowarzyszenia Elżbieta Głaz. Głos zabrali także Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra, Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon oraz Sołtys Wsi Józef Grdeń. Impreza rozpoczęła się od konkursów muzycznych dla dzieci i młodzieży. Następnie w pięknych układach choreograficznych wystąpił zespół Mażoretek z Chmielowa.
 
  Gwiazdą wieczoru była kapela góralska ze Szczyrku o nazwie „Zbójnicy”. Zespół wystąpił z dobrym góralskim repertuarem, przeplatanym konkursami na wesoło dla licznie zgromadzonej publiczności. Na stoiskach można było degustować wiejskie i góralskie jadło. Nie zabrakło loterii fantowej, w której główną wygraną był rower turystyczny ufundowany przez właścicieli sklepów ABC w Jadachach. Na koniec uczestnicy pikniku mogli potańczyć przy muzyce lokalnego zespołu „Soft”. Imprezę poprowadzili prezenterzy z radia Leliwa. Oprawę techniczno – muzyczną zapewnił Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Największe obawy budziła pogoda, ale na szczęście obyło się bez deszczu.
 
  Piknik przebiegał w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Miasta i Gminy Nowa Dęba Panu Wiesławowi Ordonowi za wsparcie finansowe imprezy w ramach konkursu z zakresu edukacji kulturalnej i organizowania wydarzeń kulturalnych.. Dziękujemy także wszystkim sponsorom, którzy przyłączyli się do wsparcia organizacji imprezy.
 
 
Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju i Promocji Wsi Jadachy
RL/SB

 

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS