Informator

Podsumowanie akcji "Zbiórka Krwi"

  • 2012-08-10
    Z inicjatywy Klubu Honorowych Dawców Krwi SANFARM, przy współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, 3 sierpnia 2012 r. odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Pobór krwi był dokonywany w specjalnie do tego celu przygotowanych pomieszczeniach budynku pływalni krytej SOSiR, z udziałem i pomocą Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa.
    Każda ilość pozyskanej krwi jest cenna, gdyż krew jest jedynym lekiem, którego nie można wyprodukować. Mieszkańcy Gminy Nowa Dęba stanęli na wysokości zadania. Podczas trwania akcji w godzinach od 9.00 do 15.00 zgłosiło się ponad 70 osób, wielu chętnych nie mogło oddać krwi z przyczyn zdrowotnych, lecz od pozostałych 43 osób pobrano łącznie ponad 20 litrów bezcennego leku. Sukces akcji nie byłby możliwy, gdyby nie bezinteresowne zaangażowanie organizatora, partnerów lokalnych oraz wszystkich chcących nieść pomoc innym ludziom.
    Wszystkim osobom, które włączyły się w organizację akcji poboru krwi serdecznie dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do udziału w kolejnych tego typu zbiórkach.


KHDK Sanfarm
zdjęcia - Piotr Szaro
RL/MS

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS