Informator

DOBRE MIEJSCE NOWEJ DĘBY W RANKINGU „RZECZYPOSPOLITEJ”

  • 2012-08-06
Dziennik „Rzeczpospolita” od kilkunastu już lat dokonuje oceny samorządów lokalnych, tworząc Ranking samorządowy. Jest on układany w oparciu o obiektywne informacje, pozwalające porównywać w odpowiednich kategoriach” miasta na prawach powiatu, miasta-gminy, gminy. Sposób wyboru samorządów zatwierdza specjalna kapituła, złożona z przedstawicieli instytucji i środowisk od lat współpracujących z samorządami.
Nasza gmina oceniana była w gronie blisko 700 miast-gmin. W rankingu za 2011 rok Gmina Nowa Dęba poprawiła swoje miejsce w stosunku do roku 2010.
W I kategorii - Fundusze unijne - gmina zajęła 77 miejsce, będąc 8 gminą z Podkarpacia. W kategorii Najbardziej innowacyjne Nowa Dęba znalazła się na 24 miejscu, wspólnie z kilkoma innymi gminami, w tym jedną z Podkarpacia. W rankingu ogólnym zanotowaliśmy 71 miejsce, a wyprzedziła nas tylko 1 gmina z Podkarpacia. Słowa podziękowania należą się tu radnym Rady Miejskiej za podejmowane decyzje oraz pracownikom samorządowym za ich sprawną realizację.
Oczywistym jest, że chcielibyśmy w tych rankingach zajmować coraz wyższe pozycje, świadczące o kondycji naszej gminy, i mam nadzieję, że tak będzie w kolejnych latach.
Wiesław Ordon
Burmistrz Miasta i Gminy
Nowa Dęba

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS