Informator

Fotoradar w gminie Nowa Dęba
  • 2012-07-31

  

 

    Straż Miejska wzbogaciła się o nowoczesny fotoradar. Zgodnie z założeniami budżetowymi gminy na rok 2012, pod koniec marca, ogłoszony został przetarg nieograniczony na zakup fotoradaru. Po zakończeniu procedury przetargowej (w kwietniu) wyłoniono dostawcę urządzenia rejestrującego. Była to firma Lifor Sp. z o.o. z Bytomia, przedstawiciel na Polskę Firmy Robot Visual Systems GmbH w Niemczech, która dostarczyła urządzenie MultaRadar CM. Jest to fotoradar najnowszej generacji. Przyrząd ten służy do kontroli i rejestracji przekraczania dozwolonej prędkości i może pracować w różnych konfiguracjach:
- na trójnogu / statywie,
- w kontenerze MultaGuard,
- w samochodzie,
- w maszcie.
Obsługa całego przyrządu i wszystkich jego funkcji odbywa się poprzez pulpit sterujący lub zdalnie (za pomocą sieci WiFi, Internetu, GSM) z komputera stacjonarnego lub laptopa. Służy do tego celu dedykowany interfejs - Robot GUI (Graficzny Interfejs Użytkownika).
Urządzenie posiada ochronę jego najważniejszych elementów, szczególnie narażonych na uszkodzenia podczas pracy w trudnych warunkach atmosferycznych (deszcz, śnieg itp.). To solidne i kompaktowe urządzenie pomiarowe, w całości zabezpieczone przed wodą i kurzem.

Zalety fotoradaru MULTARADAR CM to między innymi: 
-  różnorodne sposoby instalacji , 
-  jednoczesne pomiary prędkości dla zbliżającego się i oddalającego się pojazdu 
-  rozróżnianie samochodów osobowych od ciężarowych, 
-  rejestracja wykroczeń do trzeciego pasa ruchu włącznie, 
-  automatyczne rejestrowanie wykroczeń, 
-  najwyższej jakości zdjęcia z wyraźną twarzą kierowcy, 
-  wykorzystanie filtru antyrefleksyjnego i filtru Seidl, przenoszącego na zdjęciu czytelne i bezbłędnie identyfikowane numery tablicy rejestracyjnej, 
-  rejestracja dwóch zdarzeń na sekundę, 
-  wykonywanie zdjęć w dzień i w nocy, w sposób bezpieczny dla kierowców przy wykorzystaniu wszystkich rodzajów lamp doświetlających tj. lampę błyskową, lampę laserową oraz lampę pracującą w paśmie podczerwieni, 
- możliwość ustawienia różnej prędkości w tym samym przedziale czasu dla ruchu odjeżdżającego i nadjeżdżającego.

    Straż Miejska rozpocznie wykonywanie pomiarów prędkości przy pomocy tego urządzenia rejestrującego już w tym tygodniu. Mamy nadzieję, że sam fakt ustawienia przy drodze krajowej znaków informujących o możliwej kontroli radarowej, spowoduje zmniejszenie prędkości przejazdu pojazdów przez Nową Dębę, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo na drogach w mieście, jak i poza nim. Kierowcy o tzw. „ciężkiej nodze” będą musieli ponieść konsekwencje w postaci mandatu wg obowiązującego taryfikatora.
Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę!

Mieczysław Nalepa
Komendant Straży Miejskiej
w Nowej Dębie

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS