Informator

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Nowej Dębie

  • 2012-07-23

W piątek w ramach akcji „Mobilny Punkt Informacyjny” konsultanci z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich wraz z Regionalnym Ośrodkiem Europejskiego Funduszu Społecznego w Tarnobrzegu, odwiedzili Nową Dębę.

 

Podczas nowodębskiego dyżuru eksperci udzielili kilkunastu konsultacji na temat możliwości pozyskania funduszy unijnych. Mieszkańcy pytali o pieniądze na otwarcie własnej działalności gospodarczej, dotacje dla już działającej firmy, a także o możliwości odbycia bezpłatnych szkoleń, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dyżur w Urzędzie Miasta i Gminy w Nowej Dębie był kolejnym na trasie tarnobrzeskich konsultantów, którzy odwiedzili już gminy powiatów tarnobrzeskiego, mieleckiego i kolbuszowskiego.

- Celem akcji jest ułatwienie dostępu do informacji na temat funduszy europejskich. Informacji, która zawsze jest bezpłatna i rzetelna. Ma to szczególne znaczenie w czasie, kiedy anonimowe firmy, telefonicznie próbują namówić przedsiębiorców na płatne materiały informacyjne, które po zapłaceniu nie małej kwoty, okazują się ogólnie dostępnymi w internecie publikacjami - wyjaśnia Maciej Matyka z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Tarnobrzegu.

Na co dzień konsultanci udzielają porad w Tarnobrzegu w swojej siedzibie przy ulicy Dąbrowskiej 15. Można się od nich bezpłatnie dowiedzieć czy nasz pomysł może być dofinansowany z pieniędzy unijnych, do jakiej instytucji należy się zwrócić po dokumenty oraz kiedy będzie nabór wniosków. Podmioty już realizujące projekt mogą również uzyskać wstępną informację, dotyczącą sposobu rozliczania przyznanej dotacji.

Źródło: echodnia.eu

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS