Gospodarka

Akcja kruszenia gruzu

  • 2010-10-08

   W ciągu ostatnich lat, w wyniku remontów chodników i parkingów na terenie miasta, nagromadziła się duża ilość gruzu na placu po byłym przedszkolu przy ul. Leśnej oraz przy ul. Ogrodowej w Nowej Dębie.


   Nieznaczna część zgromadzonego gruzu wykorzystywana była do różnego rodzaju robót budowlanych, jednakże pozostała część, z uwagi na duże gabaryty, nie znajdowała zastosowania. W związku z tym podjęto decyzję o jego skruszeniu i pozyskaniu materiału do remontu dróg. W drodze zapytania ofertowego wyłoniono wykonawcę robót, którym jest firma „DROSAM” z Dąbrowy Tarnowskiej. 4 października firma sprowadziła na plac specjalistyczny sprzęt, tj. 27 tonową kruszarkę szczękową „TEREX PEGSON EURO TRAK” oraz koparkę i ładowarkę z młotem kruszącym. 5 października od godzin rannych rozpoczęto kruszenie gruzu. Akcja kruszenia przebiega bardzo sprawnie dzięki ogromnej mocy kruszarki, która bez trudu miażdży największe bryły betonu.

   7 października planowane jest przemieszczenie sprzętu na ul. Ogrodową, gdzie znajduje się kolejne gruzowisko. Szacuje się, że skruszeniu ulegnie ponad 1 tysiąc 200 ton gruzu, a pozyskany materiał ( kruszywo o frakcji 0 – 50mm) posłuży jako materiał do remontu dróg na terenie miasta i gminy. Akcja kruszenia gruzu pozwoli nie tylko pozyskać materiał, ale też umożliwi uporządkowanie terenów składowisk.

GKS.MP

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS