Gospodarka

  • 2009-10-16

NOWA FIRMA W STREFIE

       1 października w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Europark-Wisłosan”, w podstrefie na terenie Chmielowa, otwarte zostało Centrum logistyczno-biurowe Mediaexpert-Domex. To kolejna firma lokująca w tej części gminy swoją działalność gospodarczą (w ub. roku IZOLBEX). Uroczystość otwarcia poprowadził aktor Jacek Borkowski, którego zaprosili właściciele firmy DOMEX Państwo Tomala. Temu wydarzeniu towarzyszyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych: marszałek województwa podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, dyrektor Wydziału Infrastruktury PUW Ryszard Rygiel, starosta tarnobrzeski Wacław Wróbel, prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński i burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon. Towarzyszył im zastępca dyrektora Oddziału w Tarnobrzegu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Paweł Stawowy. Oficjalne przecięcie wstęgi w hali poprzedził występ formacji tanecznej Teatru V6.
        Po otwarciu obiektów  w stronę właścicieli firmy DOMEX, która tego dnia obchodziła także 20. rocznicę powstania, popłynęły gratulacje od Z. Cholewińskiego, W. Ordona, P. Stawowego i od władz firmy Media Expert. Dodać należy, że jeden z współwłaścicieli firmy DOMEX Sławomir Tomala dziękując wielu instytucjom, które wsparły firmę w realizacji projektu, wymienił nowodębski samorząd, który w sprawny sposób przeprowadził procedurę przygotowawczą do wydania decyzji o pozwoleniu na budowę.
        Zrealizowane przedsięwzięcie to hala magazynowa o powierzchni 11000 m2 i nowoczesny biurowiec o pow. 3500 m2. Wartość tej inwestycji to 30 mln zł, a dzięki niej pracę może tam znaleźć ok. 200 osób. Jak powiedział S. Tomala, w przeważającej części mieszkańców okolicznych miejscowości. Realizacja zadania trwała 13 miesięcy, co świadczy o sprawności realizatorów.
Centrum to będzie obsługiwać sklepy w sieci Media Expert, których dziś jest ok. 200, a co roku powstają nowe. Są to elektromarkety, oferujące m.in. sprzęt RTV, AGD, FOTO,  komputery , GSM i multimedia, pochodzących tylko od renomowanych producentów.
        Cieszy, że ta inwestycja zrodziła się na terenie naszej gminy. To nowe miejsca pracy, to podatki. Ale ważne jest także to, że zmienia się krajobraz posiarkowy, w którym pojawiają się firmy z produkcją i działalnością odmienną od wydobywania siarki. Duża tu zasługa Oddziału tarnobrzeskiego ARP z jego szefem Markiem Indykiem, która potrafi na takie tereny ściągnąć inwestorów. A kolejny już rozpoczął procedurę zmierzającą od uzyskania stosownych pozwoleń na budowę wytwórni mas  bitumicznych.
 
UMiG

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS