Informator

" Nowa Dęba kocha recykling"

  • 2013-01-14
    W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2013 roku 30% baterii z rynku (ok. 3.400 ton)! Zbierajmy je więc!
    Doskonałą okazją do zbiórki baterii jest akcja pt. "Kocham recykling", organizowana w Walentynki -Dzień Zakochanych - 14 lutego w 40 miastach w całej Polsce, w tym, w Nowej Dębie.

    Pomysłodawca akcji Dominik Dobrowolski - ekolog i podróżnik, zaprasza do udziału, obiecując, że każdy, kto przyniesie zużyte baterie, dostanie w podziękowaniu lizaki w kształcie serce. To oczywiście tylko symbol, ale bardzo ważny, pokazujący, że nasza troska o środowisko może i powinna składać się z takich drobnych, ale bardzo ważnych codziennych nawyków, jak choćby segregowanie baterii i nie wyrzucanie ich do śmieci.
    Partnerem akcji w Nowej Dębie są Remondis Electrorecycling i Electro-System Organizacja Odzysku - firmy organizujące zbiórkę i recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii w Polsce

    W przeprowadzenie Eko-Walentynek, po raz pierwszy w Nowej Dębie zaangażowało się Stowarzyszenie  Wsparcie. Koordynatorem przedsięwzięcia w Nowej Dębie jest Marcin - marcin@wsparcie.pl . Każdy, kto przyniesie do siedziby Stowarzyszenie Wsparcie w dniu 14 lutego, w godzinach od 14.00 do 20.00, zużyte baterie, otrzyma lizakowe serduszko - jako podziękowanie za udział w akcji.
    Zapraszamy do udziału - Pokochajmy Recykling na Walentynki. Szczegóły akcji m.in. na stronie www.cycling-recycling.eu

Urzad Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Realizacja: ideo. Powered by: Edito CMS